Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Vücudumuzdaki kemiklerin yüzde 25’i ayaklarda bulunur ve bu kemikler her ayakta 33 eklem ile birbirine bağlıdır. Ayrıca ayak ve ayak bileği çevresinde önemli kas,sinir, tendon, bağ ve damar yapıları mevcuttur.

Ayaklarda bir hastalık olmasa bile zaman içinde yıpranma, şekil bozuklukları, eklemlerde ağrılı kireçlenmeler gelişebilir. Yine en sık görülen spor yaralanmaları ayak bileği burkulmasına bağlı bağ yaralanmalarıdır.

Ayak ve Ayak Bileği Hastalıkları ve Cerrahisi Bölümümüzde; ayak bileği kırıkları, ayak eklemleri ve ayak bileği kıkırdak sorunları, diyabetik ayak, şekil bozuklukları, halluks valgus, gibi sorunların tedavisi başarıyla yapılmaktadır.

Bölümümüzde tedavi edilen diğer rahatsızlıklar şöyledir;
*Yetişkin ve çocuk, düz tabanlık, ayak deformiteleri, diyabetik ayak, başparmak ve parmak problemleri, kemik çıkıntıları, kemik kistleri, romatolojik ayak
*Ayak bileği cerrahisi (ayak bileği protezi uygulaması)
*Artroskopik ve endoskopik cerrahi (ön ve arka ayak bileği, aşil tendonu cerrahisi)
*Spor yaralanmaları (aşil ve bağ, tendon, kıkırdak problemleri)
*Ayak ve ayak bileği kırıkları

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, hastanemizde yer alan tüm bölümlerle dayanışma ve işbirliği içinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.